Resources

Břinek

6.gif

Značení matek

matka_bila_16.jpg

Náhodná fotografie

16.JPG

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 46 
prosinec 2017
PÚSČPSN
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kalendář svátků:

Včera: Vratislav
Dnes: Julie
Zítra: Dana

Cukr a bič

  V době kapitalismu je ponižující nakupovat v akcích cukr s omezeným množstvím nákupu. Jsem nucen dělat to také. Nákupu se účastní ochotní členové rodiny, kterých je vždy málo. Letos mám již budoucí cukerné zásoby nakoupeny. Zbývá je několikrát přenést. Při přípravě rozmíchat v lahvi vrtačkou s vrtulkou na zednické přípravky. A dopravit ke včelám.

 

  Před několika lety jsem psal o nákupu cukru v akcích na "Včelařské konferenci". Byl jsem však okřiknut, že je to nezajímá. Mám 50 včelstev. Kolik ušetřím při nákupu 750 kg? Při ceně cukru v akci za 10.90? Jako matematickou úlohu pro zvláštní školy to zadávám bystrým účastníkům Včelařské konference. Závidím jim ostatně jejich problémy.Tato konference odráží stav našeho Českého svazu včelařů. Samozřejmě jsou zde osobnosti, které se "mlácení prázdné slámy" neúčastní.

  Hrubý krystal vhodný pro krmení včel se téměř nevyskytuje. Je prý výrobně drahý. Přemýšlel jsem, jaké služby dělá náš svaz pro včelaře. Není jich mnoho. Nebudu je zde vyjmenovávat. Dostává však za ně zaplaceno. Dost investuje neuváženě. Mnoho musí stát Včelařství, které se postupně stává v rukách pana Prokeše reklamní platformou pro některé včelaře, a opustilo tak poslání odbornosti. Včelařů ubývá. Zde se opět vracím k cukru. Proč by Svaz včelařů nemohl zajistit prodej cukru za přijatelné ceny, prodej svazových sklenic? Zisky za prodej těchto komodit inkasují jiní!! To by byly činny, kterými by se úbytek členů mohl pozastavit. Novým i stávajícím členům by pomohl. Rovněž v plemenářské práci má svaz velký dluh. Mám na mysli cílené rozmisťování inseminovaných matek po naší republice. Podobných aktivit by se našlo dost. Je to v možnostech našeho svazu?